مطالب

راهنمای جامع خرید میکسر قنادی

راهنمای جامع خرید میکسر قنادی

وقتی صحبت از پخت انواع کیک و شیرینی به میان ‌می‌آید، استفاده از تجهیزات مناسب ‌می‌توانند تفاوت زیادی ایجاد کند. میکسرهای شیرینی‌پزی ابزاری ضروری در تهیه انواع خوراکی‌های شیرین مانند کیک، شیرینی، مافین و دسر هستند. انتخاب میکسر قنادی برای دستیابی به کیفیت، قوام و کارایی مطلوب در تولید بسیار مهم است. در این راهنمای خرید جامع، بررسی خواهیم کرد که برای کار کیک پزی و شیرینی پزی چه همزنی مناسب خرید است؟ و همچنین فاکتورهای کلیدی را که باید هنگام انتخاب یک میکسر قنادی مد نظر قرار گیرد را بیان می‌کنیم. پس تا پایان این مقاله از وب‌سایت بیک لند با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

میکسر قنادی

معرفی انواع مختلف میکسر قنادی

قبل از ورود به فرآیند خرید، مهم است که انواع مختلف میکسرهای شیرینی پزی موجود در بازار را بشناسید. دو نوع اصلی میکسرهای سیاره‌ای و میکسرهای مارپیچی هستند.

 • میکسرهای ‌سیاره‌ای‌

میکسرهای ‌سیاره‌ای‌ همه کاره هستند و معمولاً در نانوایی‌ها و قنادی‌ها استفاده ‌می‌شوند. آنها دارای یک کاسه ثابت و مجموعه‌ای از پاروهای همزن هستند که دورتادور کاسه و به طور همزمان در محور خود ‌می‌چرخند. این حرکت دوگانه اختلاط و ترکیب کامل مواد را تضمین ‌می‌کند و آنها را برای طیف گسترده‌‌ای از محصولات شیرینی‌پزی، از جمله خمیر کیک، آیسینگ و فیلینگ ایده‌آل ‌می‌کند. میکسرهای ‌سیاره‌ای‌ در اندازه‌های مختلف، از مدل‌های رومیزی برای پخت در مقدار کوچک تا مدل‌های بزرگ‌تر زمینی برای تولید کیک و شیرینی تجاری موجود هستند.

میکسر قنادی

 

 • میکسرهای مارپیچی

از طرف دیگر میکسرهای مارپیچ به طور خاص برای کار با خمیر طراحی شده‌اند. آنها با یک تیغه پاروی مارپیچی شکل مشخص ‌می‌شوند که در حین چرخش کاسه ثابت ‌می‌ماند. این حرکت به طور موثر گلوتن را در خمیر ورز ‌می‌دهد و مخلوط کننده‌های مارپیچی را برای کاربردهایی مانند نان، پیتزا و خمیر شیرینی عالی ‌می‌کند. میکسرهای مارپیچ در ظرفیت‌های مختلف تولید ‌می‌شوند که نیازهای نانوایی‌های کوچک و بزرگ را برآورده ‌می‌کنند.

نکات کلیدی برای خرید میکسر قنادی

برای خرید میکسر قنادی نیاز است که اطلاعاتی را به عنوان راهنمای خرید میکسر قنادی در نظر داشته باشیم:

 1. اندازه و ظرفیت میکسر

یکی از اولین فاکتورهایی که در هنگام خرید میکسر قنادی باید در نظر گرفته شود، اندازه و ظرفیت میکسر مورد نظر است. انتخاب یک مخلوط کن که بتواند حجم مواد مورد نیاز برای دستورالعمل‌های پخت انواع کیک و شیرینی را مدیریت کند ضروری است. نسبت به حجم مورد نظر مواد پخت ‌می‌توان میکسرهایی با ظرفیت 5-20 لیتر برای استفاده‌های کمتر و یا مخلوط کن‌هایی با ظرفیت تا 110 لیتر برای مصارف بالاتر را تهیه کرد.

 1. سرعت و قدرت

سرعت و قدرت یک میکسر قنادی برای دستیابی به قوام و بافت مطلوب در محصولات مختلف قنادی بسیار مهم است. میکسرهای پرقدرت با تنظیمات سرعت متغیر، تطبیق‌پذیری را برای کنترل و اطمینان از مخلوط شدن کامل مواد ارائه ‌می‌دهند. علاوه بر این، تنظیمات سرعت قابل تنظیم امکان ترکیب ملایم مواد و یا مخلوط کردن بیشتر و شدیدتر برای خمیرهای سفت‌تر را فراهم ‌می‌کند. میکسری با موتور قدرتمند، می‌تواند بازدهی بالایی در کارهای سنگین مانند خمیرزنی داشته باشد. در این حیطه موتوری با حداقل ۳۰۰ وات برای کارهای خانگی مناسب است.

 1. ساخت و دوام

اگر ‌می‌خواهید بدانید برای کار کیک پزی و شیرینی پزی چه همزنی مناسب خرید است؟ توجه داشته باشید که متریال به کار رفته در ساخت یک میکسر شیرینی‌پزی بر دوام و ماندگاری آن بسیار مهم است. به دنبال میکسرهای ساخته شده از مواد با کیفیت بالا مانند فولاد ضد زنگ باشید که مقاومت در برابر خوردگی، تمیز کردن آسان و طول عمر را ارائه ‌می‌دهد. پاروهای متفاوت تقویت‌شده، چرخ‌دنده‌های قوی، موتور قابل اعتماد و برند معتبر به دوام و قابلیت اطمینان کلی میکسر کمک ‌می‌کند و خرابی و هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به حداقل ‌می‌رساند.

 1. تطبیق‌پذیری و ویژگی‌ها

برای خرید میکسر قنادی باید تطبیق‌پذیری میکسر و ویژگی‌های خاصی را که با نیازهای پخت شما مطابقت دارد، در نظر بگیرید. برخی از مخلوط کن‌ها با پاروهای قابل تعویض عرضه ‌می‌شوند که به انعطاف پذیری بیشتری در استفاده‌های متعدد از دستورالعمل‌های پخت منجر خواهد شد. علاوه بر این، ویژگی‌هایی مانند تایمر، تعداد پاتیل یا کاسه بیشتر و وجود دیگر قطعات، کارایی و راحتی کاربر را در فرآیند مخلوط کردن افزایش ‌می‌دهند.

 1. قیمت میکسر

در حالی که هزینه اولیه برای خرید برندهای معتبر میکسر قابل توجه است، ارزیابی بازده سرمایه گذاری بلندمدت بر روی خرید آنها ضروری است. چرا که اگر میکسر قنادی از برندهای معتبر تهیه شود، هزینه‌های بعدی شامل تعمیرات و نگهداری بسیار کمتر خواهد بود.


بیشتر بخوانید: هنر انتخاب بهترین برندهای لوازم قنادی

 1. ویژگی‌های ایمنی

ایمنی در هر محیط تولید مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام انتخاب یک میکسر قنادی، وجود ویژگی‌های ایمنی مانند دکمه‌های توقف اضطراری، حفاظ کاسه و محافظت از اضافه بار را در نظر بگیرید.

برای انتخاب میکسر مناسب باید با راهنمای خرید میکسر قنادی آشنا باشید. قبل از خرید میکسر موارد مهمی‌ مانند ظرفیت و قدرت میکسر، اندازه مورد نیاز، انواع وسایل جانبی و داشتن پاروهای متفاوت را مدنظر قرار دهید. بنابراین، انتخاب بهترین میکسر متناسب با نوع نیاز کاربر آن انجام خواهد شد.

راهنمای جامع خرید میکسر قنادی

فراتر از مخلوط کردن: ویژگی‌های اضافی میکسر

برای کار کیک پزی و شیرینی پزی چه همزنی مناسب خرید است؟ برای پاسخ به این پرسش باید به ویژگی‌ها و تجهیزات اضافه‌‌ای که میکسرهایی از برندهای مختلف ارائه ‌می‌دهند نیز توجه نمایید. یک میکسر قنادی همه‌کاره به انواع تجهیزات برای انجام  دستورالعمل‌های مختلف کیک و شیرینی مجهز شده است. پاروهای مختلف برای ورز دادن خمیر کیک و شیرینی و پاروهایی برای خمیرهای سبک و پف دار کردن آنها از ملزومات یک میکسر خوب است. انواع پاروهای یک میکسر عبارت اند از:

 • ویسک (Whisk):

استفاده اصلی: هوادهی درخمیر و مواد دیگر برای به دست آوردن بافت سبک و پف.

کاربرد: برای تهیه کرم‌ها و سفیده‌های تخم مرغ و همچنین ترکیب یکدست در مخلوط‌های خمیری.

 • بیترها (Beaters):

استفاده اصلی: مخلوط‌کردن یکنواخت مواد مختلف.

کاربرد:  برای ترکیب مؤثر و یکنواخت مواد از جمله خمیر کوکی و سایر خمیرها.

 • هوک‌های خمیر (Dough Hooks):

استفاده اصلی: مخلوط  کردن مواد خمیری برای تهیه نان و دیگر مواد خمیری.

کاربرد: برای مواد با قوام بالا که نیاز به مخلوط کردن کامل و دقیق دارند. برای آشنایی بیشتر با کاربرد انواع پره ها مقاله کاربرد انواع پره های همزن قنادی چیست؟ را بخوانید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله بررسی کردیم که برای کار کیک پزی و شیرینی پزی چه همزنی مناسب خرید است؟ با در نظر گرفتن انواع مختلف میکسرهای قنادی، انتخاب بهترین گزینه بر اساس نیازها و ترجیحات شما ضروری است. میکسرهای ‌سیاره‌ای‌ با قابلیت همه‌کاره و حرکت دوگانه پاروها، انعطاف بالایی در تهیه انواع دسرها و خمیرهای مختلف ارائه می‌دهند. از طرف دیگر، میکسرهای مارپیچی با طراحی منحصربه‌فرد مخصوصاً برای خمیرهای سفت و حاوی گلوتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. اعتبار برند، استفاده ا تکنولوژی‌ مدرن، قدرت موتور، امکانات تنظیم سرعت و ویژگی‌های ایمنی از جمله عواملی هستند که در انتخاب میکسر باید در نظر گرفته شوند. با توجه به همه این نکات، انتخاب میکسر مناسب می‌تواند تاثیر مستقیمی ‌بر کیفیت نهایی خمیرها و کیک و شیرینی داشته باشد. شما می توانید برای آشنایی با انواع برند لوازم قنادی با در بیکلند همراه باشید.

خرید انواع میکسر قنادی از مجموعه بیک لند

در مجموعه بیک لند رنج وسیعی از انواع وسایل شیرینی‌پزی و همچنین میکسرهای قنادی از برندهای معتبری مانند کیچن اید، برجایا، کن وود و باریتون در مدل، اندازه و ظرفیت‌های متفاوتی عرضه ‌می‌شود. با در نظر گرفتن نیازهای پخت قنادی خود ‌می‌توانید یک مدل را انتخاب کنید. برای مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید میکسر مطابق با نیازهای خود همین امروز با شماره‌های موجود در وب‌سایت بیک لند تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *