مطالب

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

یکی از موارد مهم در موفقیت هر کسب‌وکاری، فراهم کردن تجهیزات یا لوازم مورد نیاز است. به طور مثال، خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی برای یک کافی ‌شاپ از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت خدمات، رضایت مشتریان و سودآوری این مکان ایجاد کند. به طور کلی، خرید تجهیزات حرفه‌ای مانند اسپرسوساز در مکان‌هایی که رفت و آمد زیاد است، باعث کاهش زمان انتظار مشتریان، افزایش رضایت آنها و همچنین کار کمتر پرسنل می‌شود. در این مقاله از وب‌سایت بیک لند قصد داریم تا به نکات مهم در مورد خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

 

معیارهایی برای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

تفاوت عمده اسپرسوساز تجاری با خانگی در امکانات بیشتری است که این دستگاه دارد. اسپرسوساز صنعتی برای تهیه انواع مختلف نوشیدنی‌های گرم بر پایه اسپرسو مانند کاپوچینو، لاته و ماکیاتو کاربرد دارد. در حالی که مدل خانگی این دستگاه تنها قادر است اسپرسوی ساده را تهیه کند. در ادامه به ویژگی‌های بهترین اسپرسوساز تجاری می‌پردازیم که برای خرید آن باید در نظر بگیرید.

1. تعداد نوشیدنی ها را در روز (و مهم‌تر از آن در ساعت) تخمین بزنید.

یک روش خوب برای شروع جستجو برای خرید دستگاه اسپرسو ساز تجاری، تخمین تعداد نوشیدنی در ساعت است که باید با دستگاه درست کنید. یکی از راه‌های انجام این کار این است که به کافی‌شاپ‌ها بروید و تخمین بزنید که به طور تقریبی چه تعداد نوشیدنی در ساعت می‌فروشند.

ابزار قهوه ساز

 

2. اسپرسوساز تجاری را براساس نیازتان انتخاب کنید.

اسپرسوساز دو گروپ یا دابل گروپ برای کارکردن همزمان دو نفر ساخته شده است. این دستگاه برای کافی‌شاپ‌های بزرگ و شلوغ بسیار مناسب خواهد بود. اسپرسوساز سه گروپ نیز برای مکان‌های بسیار شلوغ کاربرد دارد. اما اگر کافه کوچکی دارید، اسپرسوساز تک گروپ برایتان عالی است.

3. اندازه بویلر را برای قهوه ساز در نظر بگیرید.

اگر در کافی شاپ شما فقط چند لیوان نوشیدنی در ساعت سرو می‌شود، بهتر است دستگاهی با بویلرهای کوچک‌تر را انتخاب کنید. اما با افزایش تعداد نوشیدنی‌ها در ساعت، باید اسپرسوساز تجاری با بویلر بزرگ‌تری بخرید. بویلر (Boiler) یک مخزن دربسته درون اسپرسوساز بوده که وظیفه نگهداری و گرم کردن آب ورودی از مخزن اصلی دستگاه را دارد.

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

 

4. ولتاژ یکی از نکات مهم در خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

از نکات مهم در انتخاب دستگاه اسپرسوساز توجه به ولتاژ و آمپر هستند. زیرا هر چه ولتاژ و آمپر بیشتر باشد، می توانید نوشیدنی‌های بیشتری در یک ساعت درست کنید.

به‌عنوان‌مثال، یک دستگاه 100 ولتی 15 آمپر می تواند 15-20 لیوان نوشیدنی در ساعت را درست کند، اما قطعاً برای 50 نوشیدنی در ساعت مناسب نخواهد بود. درحالی‌که یک اسپرسوساز 220 ولتی 20-30 آمپری توانایی این کار را دارد.

5. به جنس بدنه اسپرسو ساز توجه کنید.

بدنه اسپرسوسازهای صنعتی و نیمه‌صنعتی به دلیل مواجهه با حجم بالای آب جوش و قهوه، باید از جنس مناسبی ساخته شود که مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار داشته باشد. بهترین گزینه برای این نوع دستگاه، استیل ضد زنگ است.

در واقع، استیل ضد زنگ نه تنها مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد، بلکه در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی نیز بسیار مقاوم است. استفاده از این جنس در بدنه اسپرسوساز تجاری، طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهد و نگهداری و تمیزکردن آن را نیز آسان‌تر می‌کند.

موارد مهم برای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی: شما برای خرید اسپرسوساز باید به تعداد نوشیدنی‌های تولیدی در ساعت، نوع دستگاه (تک گروپ، دو گروپ، سه گروپ)، اندازه بویلر و ولتاژ دستگاه توجه کنید.

انواع اسپرسوساز صنعتی برای کافی شاپ (از نظر کاربرد)

انواع اسپرسوسازها را می‌توان از نظر کاربری به مدل‌های زیر تقسیم کرد:

·      اسپرسوساز دستی

اسپرسوساز دستی برای افرادی که مهارت بالایی در درست کردن قهوه دارند، بسیار مناسب است. این نوع دستگاه‌ها به مهارت بیشتری نیاز دارند و معمولاً کوچک‌ هستند.

·      اسپرسوساز نیمه‌اتوماتیک

رایج‌ترین و محبوب‌ترین نوع اسپرسوساز تجاری، مدل نیمه‌‌اتوماتیک است. اسپرسوسازهای نیمه ‌اتومات به دلیل قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تر، بسیار محبوب هستند. این مدل دارای یک پمپ الکتریکی برای دم کردن قهوه هستند که کاربر می‌تواند آن را به صورت دستی روشن و خاموش کند.

·      اسپرسوساز تمام ‌اتوماتیک

اسپرسوساز تمام اتوماتیک تمامی مراحل دم‌آوری قهوه را به صورت خودکار انجام می‌دهند. این مدل دارای آسیاب کن قهوه بوده و به همین علت، قیمت این دستگاه‌ها معمولاً گران‌تر است.

انواع دستگاه اسپرسوساز تجاری (از نظر ظاهر)

امروزه اسپرسو سازهای تجاری برای رفع نیازهای مختلف عرضه می‌شوند. گروپ بخشی از این دستگاه است که سبد فیلتر را نگه می‌دارد و آب را به داخل پاکت اسپرسو می‌ریزد. در ادامه رایج‌ترین گزینه‌های گروپ را برای انتخاب دستگاه اسپرسوساز تجاری بیان می‌کنیم:

  • اسپرسوساز تک گروپ: این مدل معمولاً در دستگاهی کوچک است و برای تولید یک شات اسپرسو در یک زمان طراحی شده است.
  • اسپرسو ساز دو گروپ: این نوع، رایج ترین گزینه در بین قهوه سازهای تجاری است. دوگروپ به باریستا اجازه می دهد تا دو شات اسپرسو را به طور همزمان آماده کند.
  • اسپرسوسازسه گروپ: این مدل می‌تواند سه شات اسپرسو را به طور همزمان آماده کند و برای کافی‌شاپ‌های که طیف گسترده ای از نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو را سرو می‌کنند، ایده‌آل است.
  • اسپرسوساز چند گروپ: برخی از دستگاه های اسپرسوساز تجاری دارای چهار یا چند سر گروپ هستند که به باریستا اجازه می‌دهد چندین شات اسپرسو را هم‌زمان تهیه کند. این مدل معمولاً برای کافه‌ها، رستوران‌ها یا هتل‌های بزرگ با مشتری زیاد خریداری می‌شود.

هنگام خرید یک دستگاه اسپرسوساز تجاری باید گزینه‌های گروپ را در نظر بگیرید تا بتوانید دستگاهی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

 

انواع اسپرسوساز تجاری: انواع اسپرسوساز تجاری از نظر کاربرد به مدل‌های دستی، نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و از نظر شکل به انواع تک گروپ، دوگروپ، سه گروپ و چند گروپ تقسیم بندی می‌شود.

بهترین برند برای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

اگر قصد خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی را دارید، برندهایی مانند ملیتا جز بهترین گزینه محسوب می‌شود. این دستگاه برای کافه‌هایی با حجم کاری متوسط بسیار مناسب است. اما اگر کافه شما خلوت و کوچک و بودجه محدودی دارید، برندهای چینی نظیر جیمیلای می‌توانند انتخابی اقتصادی باشند. به طور کلی، انتخاب بهترین اسپرسوساز تجاری به شلوغی کافه و بودجه شما بستگی دارد و با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید یک دستگاه قهوه ساز عالی را خریداری کنید.


بیشتر بخوانید: بهترین اسپرسو ساز صنعتی

نتیجه‌گیری

دستگاه اسپرسوساز برای اکثر کافه‌های مدرن لازم و ضروری است؛ بنابراین جای تعجب نیست که خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی برای تازه‌کارها هم واجب باشد. اما با این همه گزینه و ویژگی از کجا باید شروع کنیم؟ نگران نباشید، زیرا این راهنما فرایند تصمیم‌گیری را برای شما آسان می‌کند. ما در این مقاله از وب‌سایت بیک لند برخی از عوامل مهم را که باید برای خرید اسپرسوساز در نظر بگیرید به شما معرفی کردیم. با این وجود اگر در انتخاب این دستگاه مردد هستید و یا هرگونه سؤالی در این زمینه دارید، با همکاران ما در بیک لند تماس بگیرید.

راهنمای خرید دستگاه اسپرسوساز صنعتی

 

بیک لند ارائه دهنده انواع تجهیزات قنادی و اسپرسوساز

بیک لند سابقه بیش از یک دهه تلاش و فعالیت در زمینه تأمین لوازم قنادی ، لوازم حرفه‌ای نان، شیرینی و شکلات دارد. مأموریت این شرکت ارائه کامل‌ترین طیف محصولات از برندهای برتر دنیا به نانوایان، قنادان و علاقه‌مندان به شیرینی‌پزی است. بیک لند با ارائه بهترین وسایل قنادی و شیرینی‌پزی به‌صورت حرفه‌ای‌ و خانگی، به شما کمک می‌کند تا دسرها و شیرینی‌هایی نوآورانه و باکیفیت خلق کنید.

بیک لند به عنوان مقصد نهایی برای خرید لوازم قنادی حرفه‌ای، طیف وسیعی از ابزارهای مدرن و شیک مانند قالب‌های سیلیکونی، قالب‌ها و سینی‌های فلزی و کاردک را ارائه می‌دهد. همچنین، این فروشگاه انواع فر، میکسر و همزن از برندهای معتبر را برای تجهیز کامل آشپزخانه‌های قنادی عرضه می‌کند. شما می‌توانید با مشاهده محصولات موجود در وب‌سایت بیک لند و لیست لوازم قنادی مورد نیاز خود را تهیه کرده و به راحتی لوازم قنادی مورد نیاز خود را سفارش داده و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *